شیر ماهی | دریا سرا

شیر ماهی

شیر ماهی یا ماهی شیر نام نوعی ماهی آب شور که دارای اسکلت استخوانی است. این ماهی در خلیج فارس زیست و صید می‌شود. نوعی از ماهی فلس دار که گوشت بسیار لذیذی دارد. این ماهی در منطقه وسیعی در جنوب شرقی آسیا و خاور میانه، چین، ژاپن، استرالیا و سواحل شرقی آفریقا یافت می‌شود. این ماهی از ماهی قباد بزرگتر می‌باشد ولی شکل آن به ماهی قباد شبیه است. ماهی شیر از رده تن ماهیان می‌باشد. طول این ماهی بین ۱۲۰ تا ۲۴۰ سانتیمتر می‌باشد. خوراک این ماهی از ماهی‌های کوچکتر و آبزیان پلانگتونی تشکیل می‌شود. این ماهی را می‌توان اغلب در آبهای کم عمق و در طول شیبهای ساحلی یافت.
این ماهی جزء گروه اول ماهیان جنوب است، از لحاظ مزه گوشت ارزش اقتصادی دارد. گوشت شیر ماهی لخم (بی خار،بدون تیغ) است. شیر ماهی از خانواده ی تون ماهیان است و در خانواده ی تون ماهیان شیر و قباد، بهترین آن ها محسوب می گردند. پولک های بدن این ماهی بسیار ظریف هستند و در زمان صید با اولین تماس دست محو می گردد و پاک می شود و معمولا هنگام عرضه در بازار فاقد پولک می باشد.
برای دانستن و تشخیص تازگی ماهی شیر اول به چشمان ماهی دقت نمود باید شفاف باشد و رنگ چشم ماهی نباید قرمز باشد. بعد از آن با فشار مناسب انگشت بر روی سطح بدن ماهی و باقی نماندن اثر فشار انگشت بروی آن می توان تشخیص داد این ماهی تا به چه اندازه تازه می باشد. اگر ماهی شیری را دیدید که رنگ چشمانش قرمز بود این ماهی تازگی لازم را ندارد. ولی در مورد ماهی شوریده این مسئله صدق نمی کند. ماهی شیر گوشت بسیار لذیذی دارد و برای سرخ کردنی و قلیه بسیار مناسب می باشد.
اگر ماهی شیر را برای سرخ کردنی خریداری نموده اید برش های آن را نازک ببرید ولی برای قلیه بهتر این است که قطعات ماهی را با ضخامت برش بزنید. این ماهی را می توان با خیال راحت جلوی بچه ها و کسانیکه با تیغ ماهی مشکل دارند گذاشت.
ماهی شیر در وزن های بزرگ بصورت فیله و تیکه ای بفروش می رسد و توصیه می کنم همیشه سعی کنید برای خرید فیله ماهی شیر به مغازه ماهی فروشی معتبر مراجعه کنید چون متاسفانه هستند کسانی که از بی اطلاعی مشتری در مورد شناخت ماهیان، ماهی ارزانتری را فیله کرده و به اسم ماهی شیر به مشتری بدهند.

سفارش این محصول
Back to Top