ماهی هامور | دریا سرا

ماهی هامور

ماهی هامور با نام علمی Epinephelus coioides که در گویش محلی به حُمور نیز مشهور است روی بسترهای نرم و مناطق ساحلی با بستر سخت تا عمق 100 متری آب زیست می کند و دارای گوشتی با ارزش غذایی بالایی می باشد و جزء ماهیان محبوب برای تغذیه انسان ها قلمداد می شود و تقاضای بازار آن روز به روز بابت کیفیت گوشت بسیار نرم و لذیذ و خوش طعم آن، رو به افزایش است و کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین صادر کننده این نوع ماهی در جهان قلمداد می شود.
این ماهی گوشتی موجود در خلیج فارس دارای گوشت بسیار نرم و لطیف است و به دلیل قلیه ماهی فوق العاده ای که می توان با آن درست کرد دارای علاقمندان زیادی، در ایران و کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس می باشد. گوشت ماهی هامور، منبع خوبی از فسفر است و به دلیل چرب نبودن، به راحتی و بدون نگرانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در جنوب اين ماهی را براي ميهماني هاي بزرگ به صورت درسته كبابي مي كنند و گوشت آن پس از پختن سفيد و نسبتاً سفت است و پوست آن لعاب فراوان دارد و براي همين موقع پخت قليه، از پوست آن صرف نظر نمي كنند.
محل زندگی این ماهی در دریاهای کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند می باشد و دارای ظاهری تقریبا کشیده و دوکی شکل و با بدنی قهوه ای رنگ و خالهای خاکستری تیره بر روی سر است و متوسط طول آن 45 سانتی متر است که حداکثر طول آن به 100 سانتی متر و حداکثر وزن آن به 15 کیلوگرم می رسد و جهت تامین منابع غذایی خود از میگو و خرچنگ و ماهیهان کوچک استفاده می کند.

سفارش این محصول
Back to Top